Witam

Nazywam się Katarzyna Markowska i jestem specjalistą w zakresie zoopsychologii. Ukończyłam Europejskie Studium Psychologii Zwierząt i Wiedzy Praktycznej oraz kilka przydatnych szkoleń i warsztatów.
Działam na terenie Sosnowca i jego okolic, z możliwością dojazdu do klienta.

Zajmuje się relacjami pomiędzy zwierzęciem ( pies / kot ) a jego otoczeniem. Jestem bardziej mediatorem i doradcą, który pomaga właścicielom zwierzęcia odbudować satysfakcjonującą dla obu stron relację. Nie wpływam bezpośrednio na samo zwierzę, nie stosuję metod tresury czy szkolenia.

Moja praca polega na przeprowadzaniu rozmowy z właścicielem / właścicielami zwierzęcia, który przedstawia problem. Na konsultację do zoopsychologa powinien stawić się nie tylko właściciel ze zwierzęciem, ale również cała rodzina, w której ono żyje, co pozwala mi uzyskać jak najwięcej informacji. Dokładne opisy i obserwacje właścicieli pomagają postawić diagnozę, znaleźć przyczyny problemu. To na tej podstawie znajduję właściwą drogę do wyjaśnienia i rozwiązania zaburzeń relacji. Konieczna jest również wizyta domowa, bym mogła lepiej poznać otoczenie, w którym żyje zwierzę.

Zoopsycholog może także pełnić funkcje zapobiegawcze np: przygotowywać rodzinę na przyjęcie zwierzęcia, udzielając porad i pomagając dokonać właściwego wyboru, aby zwierzę spełniało oczekiwania właścicieli.

Przez kilka lat zajmowałam się także hodowlą psów ( Golden złoty ) i jestem szczęśliwą opiekunką dwóch goldenek. Psie życie jest więc mi znane z każdej strony.